Χωρίς νικητές ολοκληρώθηκαν και οι τέσσερις σημερινές αναμετρήσεις στην Μπουντεσλίγκα που ξεκίνησαν την ίδια ώρα.

Η Λεβερκούζεν παραχώρησε ισοπαλία-σοκ (2-2) στην προτελευταία της κατάταξης Μάιντς δεχόμενη δύο γκολ στο 89ο και στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων κι έχασε την ευκαιρία να βρεθεί στην τρίτη θέση.

Με το το ίδιο σκορ  ολοκληρώθηκε το παιχνίδι της Ντόρτμουντ με την Χοφενχάιμ και η Μπορούσια έμεινε κι άλλο πίσω από την τετράδα, ενώ με 1-1 και βαθμό έφυγε η Χέρτα από τη Στουτγκάρδη.

Ο Ντίνος Μαυροπάνος ξεκίνησε βασικός και δέχθηκε κίτρινη κάρτα στο 7΄. Τέλος, ισόπαλες χωρίς τέρματα αναδείχθηκαν η Βέρντερ Βρέμης με την Φράιμπουργκ.

Αναλυτικά:

• Λειψία-Άουγκσμπουργκ  2-1 (38΄ πεν. Όλμο, 43΄ Ενκουνκού – 76΄ Καλιγκιούρι)
  • Λεβερκούζεν-Μάιντς 2-2 (14΄ Αλάριο, 85΄ Σικ – 89΄Γκλάτζελ, 90΄+3΄ Στέγκερ)
  • Ντόρτμουντ-Χοφενχάιμ 2-2 (24΄ Σάντσο, 81΄ Χάαλαντ – 31΄ Νταμπούρ, 51΄ Μπεμπού)
  • Στουτγκάρδη-Χέρτα Βερολίνου  1-1 (45΄ Καλάιτζιτς – 82΄ Νετζ)