Η Λαμία νίκησε τον Ιωνικό με 2-0 στο «Αθανάσιος Διάκος» και πήρε ξεκάθαρο προβάδισμα για πρόκριση στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας, ενόψει της ρεβάνς στη Νεάπολη.

Η απαράδεκτη κατάσταση του αγωνιστικού χώρου του ΔΑΚ Λαμίας δεν επέτρεψε στους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων να παίξουν καλό ποδόσφαιρο, όμως οι γηπεδούχοι σκόραραν δύο φορές.

Στο 25΄ από σέντρα του Βύντρα ο Τσούκαλος με ωραία κεφαλιά νίκησε τον Αναγνωστόπουλο, δίνοντας προβάδισμα στους γηπεδούχους. Το 2-0 έγινε στο 53΄, όταν ο Γκόλεμιτς με βαθιά μπαλιά βρήκε τον Ρόμανιτς, που πρόλαβε τον Βαφέα και με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Με γκολ του Μανιού στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, η Αναγέννηση Καρδίτσας νίκησε 1-0 στην Κρήτη τον Άγιο Νικόλαο, στο μοναδικό ζευγάρι χωρίς ομάδα της Super League.

Το θεσσαλικό συγκρότημα κατάφερε να λυγίσει την αντίσταση των γηπεδούχων (που αγωνίζονται στη Γ΄ Εθνική) και πήρε ξεκάθαρο προβάδισμα για την πρόκριση στα προημιτελικά, ενόψει της ρεβάνς στην Καρδίτσα.