Η Φούλαμ ήθελε πάση θυσία τη νίκη στο «Ταρφ Μουρ» απέναντι στην Μπέρνλι, αλλά έφυγε με το βαθμό της ισοπαλίας (1-1), σε εξ αναβολής αναμέτρηση της 17ης αγωνιστικής της Premier League.

Το αποτέλεσμα αυτό δεν ικανοποίησε τους Λονδρέζους, κι ας ήταν φιλοξενούμενοι, καθώς προηγήθηκαν στο σκορ, αλλά δεν κατόρθωσαν να κρατήσουν το προβάδισμα ως το τέλος και να φύγουν με τους τρεις βαθμούς, στην προσπάθεια που κάνουν για να παραμείνουν στην κατηγορία.

Ο Όλα Αϊνά άνοιξε το σκορ με αρκετά τυχερό τρόπο στο 49ο λεπτό για την ομάδα του Σκοτ Πάρκερ, αλλά η Φούλαμ δεν χάρηκε για πολύ το προβάδισμα, αφού τρία λεπτά αργότερα ο Άσλεϊ Μπαρνς εκμεταλλεύτηκε μια αμυντική αδράνεια και ισοφάρισε, από γύρισμα του Ροντρίγκες.